eshop@svx.sk
+421 907 778 007
Pon - Pia: 8:00 – 15:30
0
0,00 €

Napíšte čo hľadáte

  • 28. 07. 2023

Zdieľať

Ako bezpečne upevniť tovar na korbe vozidla pomocou upínacích pásov tzv „gurtní“

Bezpečné upevňovanie tovaru na korbe vozidla pomocou upínacích pásov, známych aj ako gurtne, je kľúčové pre bezpečnú prepravu tovaru na cestách. 

Ako bezpečne upevniť tovar na korbe vozidla pomocou upínacích pásov tzv „gurtní“

Bezpečné upevňovanie tovaru na korbe vozidla pomocou upínacích pásov, známych aj ako gurtne, je kľúčové pre bezpečnú prepravu tovaru na cestách. Použitie upínacích pásov je jednoduché a rýchle, ale aj keď to môže znieť ako samozrejmosť, musíte sa uistiť, že tovar je riadne a bezpečne upevnený. V tomto blogu sa pozrieme na niektoré tipy, ako bezpečne upevniť tovar na korbe vozidla pomocou upínacích pásov.

1. Používajte kvalitné upínacie pásky – „gurtne

Pri výbere upínacích pásov sa uistite, že sú kvalitné a majú dostatočnú nosnosť na upevnenie vášho tovaru. Nízka kvalita gurtní môže viesť k poškodeniu tovaru alebo dokonca k nebezpečnej nehode. Je dôležité vybrať pásky s dostatočnou nosnosťou, ktoré zvládnu zaťaženie vášho tovaru.

2. Skontrolujte korbu vozidla pred upevňovaním tovaru

Pred upevňovaním tovaru na korbe vozidla je dôležité skontrolovať stav korby vozidla. Uistite sa, že korba vozidla je pevná a stabilná, aby tovar bol dobre upevnený a bezpečný počas prepravy.

3. Správne umiestnite tovar na korbu vozidla

Pred upevnením tovaru na korbu vozidla ho umiestnite tak, aby bol stabilný a vyvážený. To znamená, že ťažší tovar by mal byť umiestnený bližšie k stredu korby vozidla a ľahší tovar by mal byť umiestnený bližšie k okrajom korby. Tovar by mal byť umiestnený tak, aby bol rovnomerne rozmiestnený a aby nevyčnieval za okraj korby.

4. Použite správnu techniku upevňovania

Upevňovanie tovaru na korbe vozidla by malo byť vykonané správnou technikou. Upínacie pásky by mali byť upevnené pevne, ale nie príliš tesne, aby sa predišlo poškodeniu tovaru. Uistite sa, že všetky gurtne sú správne upevnené a sú umiestnené na správnych miestach na tovare.

5. Skontrolujte upínacie pásy pred každou jazdou

Pred každou jazdou je dôležité skontrolovať stav upínacích pásov. Uistite sa, že sú správne umiestnené a pevne upevnené. Skontrolujte, či nie sú poškodené alebo opotrebené a či sú gurtne bezpečne pripevnené k korbe vozidla. Ak zistíte nejaké problémy s upínacími pásami, vymeňte ich za nové.

6. Neprekračujte maximálnu nosnosť upínacích pásov

Každý upínací pás má určenú maximálnu nosnosť a je dôležité sa držať tejto hranice. Neprekračujte maximálnu nosnosť upínacích pásov, pretože to môže viesť k poškodeniu tovaru alebo k nehode.

7. Neskúšajte upevňovať ťažké alebo veľké predmety sám

Pri upevňovaní ťažkých alebo veľkých predmetov by ste nemali pracovať sami. Špeciálne pri veľkých a ťažkých predmetoch by ste mali vždy požiadať o pomoc niekoho iného, kto vám môže pomôcť upevniť tovar bezpečne a efektívne.

8. Uistite sa, že tovar je riadne zabalený

Tovar by mal byť pred upevnením na korbu vozidla správne zabalený, aby sa predišlo poškodeniu tovaru alebo nehode. Ak je tovar napríklad veľmi krehký, mali by ste ho zabaliť do bublinkovej fólie alebo do nárazu-absorbujúcej peny.

Bezpečné upevňovanie tovaru na korbe vozidla pomocou upínacích pásov je dôležité pre bezpečnú a úspešnú prepravu tovaru. Použite kvalitné upínacie pásky, skontrolujte korbu vozidla a tovar pred upevnením, použite správnu techniku upevňovania a skontrolujte upínacie pásy pred každou jazdou. Držte sa maximálnej nosnosti upínacích pásov, požiadajte o pomoc, ak upevňujete veľké alebo ťažké predmety, a uistite sa, že tovar je riadne zabalený. Sledovanie týchto tipov vám pomôže zabezpečiť, že váš tovar bude bezpečne a spoľahlivo prepravený na vašom vozidle.

Veríme, že boli tieto informácie pre Vás užitočné a želáme Vám šťastnú a hlavne bezpečnú jazdu.

Váš SVX team

Sign up for our newsletter

Enter your email to receive the latest news on interior design topics and updates from Core Brand.

Tím SVX

Prvýkrát na svx.sk? Zaregistrujte sa a máte prehľad o aktuálnych novinkách a akciách.

Sledujte náš YouTube kanál

Prejsť na SVX kanál