Fischer Hmoždinka pre schodiskové stupne TBB
Hmoždinka pre schodiskové stupne TBB Zobraziť viac
Fotografie sú ilustračné
Hmoždinka pre schodiskové stupne TBB
Hmoždinka pre schodiskové stupne TBB
Pre montáž stupníc do betónu a pre oceľové nosné konštrukcie
Fischer TB je hmoždinka navrhnutá na upevnenie drevených schodišťových stupníc na nosnú oceľovú konštrukciu schodišťa. Na upevnenie stupníc na betón slúži variant fischer TBB. Rozperná časť prvku TB vyžaduje len veľmi malú dutinu, takže je použiteľná aj na naozaj úzke duté oceľové profily. Set TB sa skladá zo špeciálnej hmoždinky z prvotriedneho nylonu a vhodného upevňovacej skrutky. Neoddeliteľnou súčasťou variantu TBB je rozperná časť v tvare hmoždinky S a rovnako priložená skrutka vhodného priemeru a potrebnej dĺžky.
Hlavné funkcie:
- Schodnice pri našľapovaní neškrípu vďaka pružnému telu hmoždinky, ktoré absorbuje vibrácie.
- Vyrobené z vysoko kvalitného nylonu.
Výhody:
- Pružný tvar drieku hmoždinky umožňuje kompenzáciu vibrácií, zabraňuje drnčaniu a zvyšuje komfort.
- Montáže schodišťových stupníc ku oceľovým nosným konštrukciám (TB) vyžaduje vďaka krátkemu rozpernému prvku len veľmi malý priestor dutiny a preto je tiež veľmi vhodná pre subtílne oceľové profily.
Aplikácia:
- Drevené schodové stupne
Stavebné materiály:
- Duté válcované oceľové profily
- Betón
- Plné stavebné materiály
Princíp funkcie / montáž:
- Plastové rozperné hmoždinky sú vhodné pre kotvenie drevených stupníc a drevených dosiek > 30 mm na oceľové profily (TB) alebo na plné stavebné materiáli (TBB).
- Optimálna pevnosť ukotvenia sa dosahuje len pri použití stavebného lepidla.
- Ku hmoždinkám TBB sú pribalené plastové podložky, ktoré umožňujú vyrovnanie nerovností podkladu.


Špecifikácie:

Zdroj obrázkov: fischer group of companies
Technické parametre
- Rozmer8x70
- Priemer vrtáku8 mm mm
- Dĺžka kotvy70 mm mm


